سونی اکسپریا ایر مفهومی برای دستیار دیجیتالی خود معرفی کرد

اخبار پوشیدنی ها

سونی طی مراسم رونمایی از محصولات جدیدش در MWC 2017 از اکسپریا ایر مفهومی و براق جدیدی برای دستیار دیجیتالی خود رونمایی کرد.

شرکت سونی چشم‌اندازی قانع کننده برای آینده‌ی محاسبات دارد، اما این موضوع همیشه به معنی موفقیت در به سرانجام رساندن کار نیست. شرکت سونی امروز در کنفرانسی که در MWC 2017 شهر بارسلون اسپانیا برگزار شد، از نسخه‌ی مفهومی اکسپریا ایر ( Xperia Ear ) خود پرده برداری کرد. اکسپریا ایر دارای یک دستیار دیجیتالی داخلی به نام نماینده‌ی سونی (Sony Agent) است.

سونی اعلام کرد که فناوری موجود در این ایرفون‌ها بی‌نیاز از عملکرد دست، چشم و گوش است. اما چرا بی‌نیاز از گوش؟ زیرا هدفون‌های یاد شده از فناوری بهره‌مند هستند که گوش باز (open ear) نامیده می‌شود. این فناوری اصوات را به طور مستقیم به درون کانال گوش هدایت می‌کند. تاثیر این فناوری همانند اثر تکنولوژی عبوری صوتی (passthrough) است که قبلا در دیگر ایرفون‌های بی‌سیم مشاهده کردیم. فناوری passthrough اجازه‌ی گوش دادن به موسیقی و تعامل با یک دستیار صوتی را درحالی که هنوز می‌توان سر و صدای محیط جهان اطراف را شنید، به کاربران می‌دهد.

متاسفانه، ما پیش از این هم وعده‌های به ثمر نرسیده‌ی مشابهی از شرکت سونی شنیده‌ایم. اولین نسل از اکسپریا ایر به عنوان یک محصول مفهومی بدون این که به فروش برسد در سال قبل و در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۶ برلین رونمایی شد. اما این ایرفون مانند فشنگی است که عمل نکرده و طبق بررسی‌های انجام شده روی آن، عملکرد محدودی داشته و طول عمر شارژدهی باتری آن کم است.

اما شاید این ایرفون جدید و بهبود یافته برخی از مشکلات یاد شده را مرتفع کند. سونی اذعان کرده که هنوز درحال بهبود بخشی دستیار دیجیتالی خود است. این شرکت از ویژگی جدیدی تحت عنوان صحبت در هر زمان (Anytime Talk) که شروع برقراری یک تماس گروهی را بدون نیاز به جستجوی مخاطب‌ها یا تماس با آن‌ها ساده‌تر کرده است. این ویژگی حدود چند ماه دیگر به اولین نسل از اکسپریا ایرهای سونی اضافه خواهد شد. امیدواریم که خودمان بتوانیم در MWC 2017 نسل جدید اکسپریا ایر را آزمایش کرده و ارزش آن را بسنجیم.

نظرات خود را درباره‌ی Xperia Ear جدید سونی با ما به اشتراک بگذارید.

MWC 2017
پوشش اختصاصی زومیت از نمایشگاه MWC 2017 ، بزرگ‌ترین رویداد موبایل دنیا

در زومیت بخوانید

شما ممکن است این را هم بپسندید

از "زومیت" بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *