ویندوز ۱۰ کلاود نرم افزارهای Win32 را اجرا خواهد کرد، اما فقط از استور!

اخبار اخبار ویندوز

اگر اخبار چند هفته ی اخیر را پیگیری کرده باشید، حتما متوجه شده اید که مایکروسافت در حال کار بر روی یک نسخه ی جدید از سیستم عامل خود به نام ویندوز ۱۰ کلاود است. مدتی قبل بیلد ۱۵۰۲۵ ویندوز ۱۰ کلاود در فضای وب لو رفت و در همین راستا برخی از ویژگی های آن فاش شد. اکنون اطلاعات بیش تری در رابطه با این سیستم عامل به دست آمده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

نکته ی جالب در بیلد فاش شده این بود که در این نسخه نصب نرم افزار های Win32 به طور کلی مسدود شده بود (حتی از استور ویندوز)، که سبب شد برخی از گزارش ها به اشتباه ادعا کنند که ویندوز ۱۰ کلاود اصلا قادر به اجرای اپلیکیشن های Win32 نخواهد بود.

اکنون، ما می توانیم تأیید کنیم که ویندوز ۱۰ کلاود، درست مانند تمام نسخه های عادی ویندوز ۱۰، قادر به اجرای برنامه های Win32 دریافت شده از استور ویندوز خواهد بود. این بدان معناست که شما می توانید برنامه هایی مانند Slack را بر روی ویندوز ۱۰ کلاود اجرا کنید. این خبر خوبی برای کاربران و توسعه دهندگان است، به طوری که اگر توسعه دهندگان به اضافه کردن برنامه های خود به استور ویندوز تمایل پیدا کنند، شما بر روی این سیستم عامل به طور کامل نرم افزار های Win32 را از دست نخواهید داد.

این خبر به لطف یک نسخه لو رفته ی بسیار جدیدتر از ویندوز ۱۰ کلاود که به نظر دستکاری نشده هم می باشد، تایید شده است. البته شما هنوز هم نمی توانید CMD یا Regedit را اجرا کنید، اما تایید شده که امکان دانلود Slack ، Tweeten و دیگر برنامه های Win32 از استور وجود دارد و آن ها به خوبی اجرا می شوند.

اگر شما سعی داشته باشید که گوگل کروم را بر روی ویندوز ۱۰ کلاود نصب کنید، این پیغام را دریافت خواهید کرد.

— Zac Bowden (@zacbowden) 27 February 2017

نکته ی دیگر این است که بر روی آخرین بیلد ویندوز ۱۰ کلاود، مایکروسافت بعضی از دیالوگ ها که در هنگام تلاش برای نصب یک برنامه از خارج استور ویندوز نمایش داده می شوند را به روز کرده است. اکنون هنگامی که اقدام به نصب یک مرورگر مانند گوگل کروم کنید، به جای این که تنها پیام داده شود که این نرم افزار نمی تواند در این نسخه از ویندوز اجرا شود، ویندوز ۱۰ در قالب یک پاپ آپ به شما می گوید که چرا اج بهتر است.

ویندوز ۱۰ کلاود اولین نسخه از ویندوز پس از ویندوز RT خواهد بود که اجازه ی نصب نرم افزار ها از خارج از استور را نمی دهد. البته بر خلاف ویندوز RT، که محدودیت های معماری با برنامه های x86 داشت، ویندوز ۱۰ کلاود دارای اهداف امنیتی است، که همچنین کاربرانی را که نیاز به اجرای تمام نرم افزار های Win32 دارند را نیز به ارتقا به ویندوز ۱۰ پرو تشویق می کند. این احتمال وجود دارد که ویندوز ۱۰ کلاود به جای مصرف کنندگان عادی، کاربران سازمانی و آموزشی را هدف قرار داده باشد. البته مطمئنا در ماه های آتی خبرهای بیش تری در رابطه با ویندوز ۱۰ کلاود منتشر خواهد شد.

نظر شما در مورد این نسخه از ویندوز چیست؟

در وینفون بخوانید

شما ممکن است این را هم بپسندید

از "وینفون" بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *