فروش خارق العاده ۱۲۲ میلیون نسخه ای ماینکرفت

اخبار اخبار مایکروسافت

در ماه ژوئن سال گذشته استودیو Mojang مایکروسافت اعلام کرد که این بازی تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروش را تجربه کرده است و با توجه به این میزان فروش به دومین بازی پر فروش در تاریخ بازی های ویدیویی تبدیل شده است. تنها بازی که از لحاظ میزان فروش در رتبه بالاتر از ماینکرفت قرار گرفته بازی کلاسیک تتریس است که اولین عرضه آن به سال ۱۹۸۴ میلادی بر می گردد اما در طرف مقابل عرضه رسمی ماینکرفت به سال ۲۰۱۱ باز می گردد که این عدد خود بیانگر موفقیت خارق العاده این بازی است.

حال امروز استودیو Mojang اعلام کرده که تعداد فروش این بازی از مرز ۱۲۲ میلیون نسخه گذشته است و ماینکرفت اکنون ماهانه توسط ۵۵ میلیون نفر بازی می شود.

مایکروسافت نه تنها با تلاش ها و برنامه ریزی های خود ماینکرفت را به در میان گیمرها محبوب تر ساخت، بلکه در جامعه محصلین هم این بازی را به عنوان ابزاری کمک آموزی مطرح ساخته است. اخیرا مایکروسافت نسخه آموزشی تحت وب این بازی را عرضه کرده که دسترسی به آن برای محصلین مجانی است. این نسخه کدنویسان تازه کار را قادر می سازد تا تا بازی ماینکرفت خودشان را طراحی کنند، و همین طور می تواند به عنوان ابزاری کمکی جهت افزایش توان تخیل و اندیشه در دنیای امروز استفاده گردد.

در وینفون بخوانید

شما ممکن است این را هم بپسندید

از "وینفون" بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *