در ابتدا قرار بوده گوشی های خانواده لومیا ۹۵۰ با مجموعه ای از ژست های حرکتی ارائه شوند!

اخبار اخبار ویندوز موبایل

گوشی های لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال مایکروسافت در زمان معرفی، از برترین سخت افزار های موجود در بازار بهره می بردند و به معنای واقعی یک پرچمدار محسوب می شدند. دوربین این دستگاه ها بی نظیر بودند و کیفیت ساخت خوبی هم داشتند و در کل یک گوشی کامل و معقول به شمار می آمدند. اکنون اطلاعاتی به دست آمده که نشان می دهد قرار بوده این دستگاه ها از چیزی که در حال حاضر هستند، نیز بهتر باشند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

متاسفانه، هر دوی این دستگاه ها به غیر از کانتینیوم و Windows Hello (که هر دو در سایر دستگاه های ویندوز ۱۰ موبایل بعد از آن ها نیز به کار رفتند)، به قابلیت های منحصر به فرد دیگری مجهز نشده بودند. اکنون، به نظر می رسد که مایکروسافت پیش از عرضه ی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ اکس ال واقعا یکی از ویژگی های بزرگ و مهم این دستگاه ها را حذف کرده است.

بر اساس اظهارات دو نفر از طرفداران مایکروسافت به نام های tfwboredom و gus33000، قرار بوده است خانواده ی گوشی های لومیا ۹۵۰ به تعداد نسبتا زیادی از ژست های بسیار جالب مجهز شوند. حتی اگر وجود این ژست ها ویژگی بسیاری بزرگی نیز محسوب نشود، ولی هنوز هم می توانست بر روی کاغد به عنوان برگ برنده ای برای این گوشی ها مطرح شود. به عنوان مثال، یکی از این ژست ها صفحه نمایش دستگاه شما را تا زمانی که در حال نگاه کردن به گوشی باشید روشن نگه می دارد، که در نتیجه، در مواقع مهم صفحه نمایش گوشی شما به طور خودکار خاموش نخواهد شد و شما می توانید مطلب و یا تصویر مورد نظر خود را بدون نیاز به لمس کردن صفحه نمایش برای جلوگیری از خاموش شدن آن، به راحتی مطالعه و یا نگاه کنید. همچنین یکی دیگر این ژست ها این امکان را فراهم می کند که هنگام تماس تلفنی وقتی که شما گوشی خود را بر روی میز قرار دادیدف به صورت خودکار در حالت بلندگو قرار بگیرد و سپس زمانی که شما آن را به سمت گوش خود حرکت دادید مجددا به صورت خودکار از حالت بلندگو خارج کند. مشاهده می کنید که این ژست ها واقعا جالب و کاربردی بوده اند.

شما می توانید لیست کامل این ژست ها را در تصاویر بالا مشاهده کنید، که بسیار قابل ملاحظه و جالب است. موضوعی که هنوز روشن نشده این است که چرا این ویژگی ها هرگز برای خانواده ی لومیا ۹۵۰ عرضه نشده اند، به طوری که حتی قابلیت دبل تپ برای بیدار کردن دستگاه نیز در زمان عرضه ی اولیه ی این گوشی ها در دسترس قرار نداشت و بعدها مایکروسافت با یک به روز رسانی این ویزگی را به این دستگاه ها اضافه کرد، ولی متاسفانه هرگز شاهد اضافه شدن ژست های دیگر به این دستگاه ها نبودیم. هر چند به احتمال زیاد دلیل به تعویق افتادن این ویژگی بر روی این دستگاه ها، جابجایی آن ها از از بخش ژست ها بوده که در تصویر بالا مشاهده می کنید.

با این حال ممکن است مایکروسافت هنوز هم در حال آزمایش این ژست ها بوده باشد. جالب است که برخی از این ژست ها نیز کاملا شبیه ژست هایی است که ما انتظار دیدن آن ها بر روی دستگاه کنسل شده ی مک لارن را داشتیم.

به هر حال امیدواریم که این ژست های بسیار جالب را در محصولات آینده ی مایکروسافت مشاهده کنیم.

نظر شما در مورد این ژست ها چیست؟

در وینفون بخوانید

شما ممکن است این را هم بپسندید

از "وینفون" بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *