تعدیل نیرو در بخش فروش مایکروسافت از امروز آغاز شد

اخبار مایکروسافت

از زمان به روی کار آمدن نادلا تعدیل نیرو در بخش های مختلف شرکت انجام گرفته است، این روند از یک سو باعث کاهش هزینه های جاری شرکت شده و از سوی دیگر مایکروسافت را از شرکتی فربه و کند به شرکتی پویا و چالاک بدل ساخته است. روند تغییر ارزش سهام این شرکت نیز موید این مسئله است که بازار و سهامداران از رویه مایکروسافت نادلا راضی هستند و ارزش سهام این شرکت به بالاترین میزان در تاریخ خود رسیده است.

روز دوشنبه یادداشتی در شرکت منتشر شد که برخی از کارمندان را آماده شروع تغییرات عمده دیگری در شرکت می‌کرد. برطبق این اعلامیه قرار است تا تغییراتی در بخش فروش، پشتیبانی فروش نرم افزار به مشتریان تجاری و معمولی انجام گیرد. با این حال تا امروز تعداد دقیق کارمندانی که ممکن است در این تغییر سازمانی از شرکت کنار گذاشته شوند، مشخص نشده بود.

برطبق اخبار منتشر شده در سایت بیزینس اینسایدر امروز جلسه ای با کارمندان و مدیران بخش فروش شرکت انجام شده، البته تمامی مدعوین به این جلسه قرار نیست که اخراج شوند، چرا که بر طبق اعلام قبلی این شرکت قرار است برخی از نیروهای فروش جابجا شده، چارت سازمانی در بخش هایی تغییر یافته و البته برخی از جایگاه های شغلی باهم ادغام شوند. این ادغام طبیعتا با اخراج برخی از کارمندان همراه خواهد بود.

تاریخ نشان داده که روند تعدیل نیروها در مایکروسافت معمولا از ماه ژوئیه شروع می‌شود که در حقیقت شروع سال مالی جدید است. لازم به ذکر است که روند تعدیل نیروها پس از آنکه مایکروسافت نوکیا را خریداری کرد نیز از همین ماه شروع شده بود.

ساعاتی قبل این جلسه به اتمام رسید و مایکروسافت به‌صورت رسمی اعلام کرد که  ۳.۰۰۰ نفر از نیروهای فروش که عمدتا در دفاتر بین‌المللی این شرکت مشغول کار هستند اخراج خواهند شد.

در وینفون بخوانید

شما ممکن است این را هم بپسندید

از "وینفون" بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *