گزارش SuperData از میزان فروش دیجیتالی بازی‌ها در ماه مارس منتشر شد؛ Ghost Recon Wildlands پر فروش‌ترین بازی کنسولی

اخبار بازی

به‌تازگی گروه آماری SuperData گزارش ماهانه خود را از میزان فروش دیجیتالی بازی‌ها در ماه مارس، در سراسر دنیا را به انتشار رساند.

طبق این گزارش، بازی Ghost Recon Wildlands از شرکت یوبیسافت پرفروش‌ترین بازی دیجیتالی برای کنسول‌ها بوده است.

درمجموع فروش دیجیتالی بازی‌های رایانه‌ای در سراسر دنیا در ماه مارس و در مقایسه با زمان مشابه در سال قبل، ۷ درصد افزایش داشته و به رقم ۸ میلیارد دلار رسیده است. در همین حال فروش دیجیتالی بازی‌های رایانه‌ای در بخش موبایل، به رشد خودش ادامه داده است و در مقایسه با سال قبل به رشد ۱۳ درصدی رسیده است. از سوی دیگر، فروش دیجیتالی بازی‌های رایانه‌ای در بخش رایانه‌های شخصی نسبتاً ثابت بوده است.

به طور خاص در آمریکای شمالی، درآمد حاصل از فروش محتویات دیجیتالی در بین تمامی کنسول‌ها ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. در این ماه فروش کلی محتویات دیجیتالی در آمریکای شمالی ۱٫۴۶ میلیارد دلار بوده است که این رقم نشان دهنده رشد این درآمدها نسبت به ماه قبل است. در ماه قبل میزان فروش محتویات دیجیتالی در آمریکای شمالی در مجموع، ۱٫۲۷ میلیارد دلار بود.

نکته قابل توجه این است که برای اولین بار بازی Overwatch از زمان انتشارش تا به حال، از بازی Counter Strike: Global Offensive، بر روی رایانه‌های شخصی درآمد زایی کم‌تری داشته است. در عین حال درآمد حاصل از فروش دیجیتالی بازی Mass Effect: Andromeda از بازی Mass Effect 3 از زمان انتشارش تا به حال بیشتر بوده است در حالی که Mass Effect: Andromeda بر روی رایانه‌های شخصی، در ماه اول انتشارش ۳۴۹ هزار نسخه کم‌تر از Mass Effect 3 فروش داشته است.

بازی Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands که در بخش کنسول‌ها بیشترین میزان فروش را دارا است، تا به حال بیش از ۱ میلیون نسخه به صورت دیجیتالی در این ماه فروش داشته است که بیش از ۸۰۰ هزار نسخه آن بر روی کنسول‌ها بوده و ۴۰۰ هزار نسخه نیز سهم این بازی در بازار رایانه‌های شخصی بوده است.

در بخش دیگری از جدول فروش بازی‌های دیجیتالی بر روی کنسول‌ها، عنوان Call of Duty توانسته است دو نسخه از بازی‌های خود را در این جدول قرار دهد که در نوع خود یک شاهکار به حساب می‌آید اما به هر حال این عنوان حتی با دو نماینده در این جدول نتوانسته در این ماه از رقیب خود یعنی Battlefield 1 از لحاظ فروش نسخه‌های دیجیتالی پیشی بگیرد. در همین حال بازی انحصاری پلی‌استیشن ۴ یعنی Horizon: Zero Dawn توانست نمایش خوبی از خودش نشان دهد و با قرار گرفتن در رتبه چهارم این جدول، توانست به خوبی بدرخشد. دیگر بازی جدید در این ماه یعنی Mass Effect: Andromeda با قرار گرفتن در رتبه نهم این جدول عملکرد متوسطی را به نمایش گذاشت.

در بخش زیر می‌توانید ۱۰ بازی دیجیتالی پر فروش این ماه که به سه بخش رایانه‌های شخصی، کنسول‌ها و موبایل‌های هوشمند تقسیم شده است را مشاهده کنید.

در گیمفا بخوانید

شما ممکن است این را هم بپسندید

از "گیمفا" بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *