سازندگان Marvel می‌توانند داستان‌های جدیدی را تعریف کنند | نیازی به وابسته بودن نیست

شرکت مارول (Marvel) هر چقدر هم که در سینما و با فیلم‌های پر فروش و فوق‌العاد‌ه‌اش یکه تازی کند، در بحث بازی‌های ویدیویی حرف خاصی برای گفتن ندارد.

عناوینی که تا به حال بر گرفته از شخصیت‌های کامیک‌ بوک‌های مارول ساخته شده اند، بازی‌هایی به شدت سطحی و ضعیف بوده‌اند و حال، این شرکت می‌خواهد با نگرشی نو، کار در صنعت بازی‌های ویدیویی را آغاز کند. در مراسم DICE 2017، مصاحبه کوتاه و مختصری با کارگردان Marvel Games انجام شد و ایشان اطلاعات خوب و مفیدی را در اختیار بازی‌بازان قرار دادند.

کارگردان استودیوی Marvel Games، آقای بیل رزمن (Bill Rosemann)، در یک مصاحبه کوتاه با IGN در مورد بازی‌های آینده در دنیای مارول صحبت کردند و اشاره داشتند که دست بازی‌سازان برای چگونگی ساخت و استفاده از شخصیت‌های نمادین این دنیا باز است. رزمن بیان می‌کند که توسعه دهندگان مجبور به وابسته کردن شخصیت‌ها به کامیک‌ بوک‌های با قدمت بالای ۶۰ سال نیستند و حتی بیان می‌کند که هیچ گونه اجباری برای وابسته بودن بازی‌ها به دنیای سینمایی و فیلم‌های شرکت مارول وجود ندارد.

رزمن در رابطه با آزادی توسعه دهندگان در هنگام ساخت بازی‌ها این گونه گفت:

ما می‌خواهیم که همه بازی‌هایمان، داستانی اریجینال  و جدید تعریف کنند. ما می‌خواهیم که شرکای توسعه ما شور و اشتیاق داشته باشند و می‌خواهیم که مهر خودشان را پای بازی بزنند؛ زیرا بازی‌ برای آن‌ها است. ما می‌خواهیم این، تبدیل به دید آن‌ها بشود.

او به سراغ این نکته رفت که مارول می‌داند طرفدارانش با چه شخصیت‌هایی تا حد زیاد آشنایی دارند. به عنوان مثال، بیشتر مردم، Guardians of the Galaxy و شخصیت‌هایش را با فیلم دنیای سینمایی می‌شناسند اما شخصیتی مانند اسپایدر من، یک شخصیت نمادین و کاملا شناخته شده است. همان طور که می‌دانید یک بازی Spider-Man جدید به وسیله استودیوی اینسومنیاک گیمز در دست ساخت است و آن‌ها با آزادی کامل، یک سمبول بزرگ سفید را در جلوی لباس اسپایدر من طراحی کردند.

آقای رزمن صحبت‌های خود را با اشاره به این نکته تمام کرد که قرار است از چه شخصیت‌هایی در آینده، بازی ببینیم.

ما می‌خواهیم هر بازی تبدیل به بازی سال شود، پس ما در یک زمان برروی هر بازی تمرکز می‌کنیم. ما می‌دانیم که شخصیت‌های اصلی و مهمی وجود دارند که مردم برای تجربه بازی‌های آن‌ها بسیار مشتاق هستند اما هم‌اکنون ما هم‌اکنون تنها برروی عناوین در دست ساخت تمرکز می‌کنیم.

هم‌اکنون، ۴ بازی از دنیای مارول در دست ساخت قرار دارد و خبر خوب این جاست که بر خلاف گذشته، این چهار بازی به دست سازندگان و توسعه دهندگان کاربلد و با تجربه‌ای سپرده شده‌اند. این بازی‌های عبارت هستند از Marvel vs. Capcom: Infinite ،Guardians of the Galaxy: The TellTale Series ،Spider-Man و عنوان تازه معرفی شده The Avengers که به وسیله اسکوئر اینیکس و استودیوهای زیر مجموعه‌اش در دست ساخت قرار دارد. Guardians of the Galaxy و MvC: Infinite، هر دو قرار است در سال ۲۰۱۷ منتشر شوند اما فعلا هیچ تاریخ انتشاری برای عناوین دیگر وجود ندارد.

به نظر می‌رسد مارول می‌خواهد حضور قدرتمندی در صنعت بازی‌های ویدیویی داشته باشد و گذشته ضعیف خود در این صنعت را به دست فراموشی بسپارد.

در گیمفا بخوانید

شما ممکن است این را هم بپسندید

از "گیمفا" بیشتر بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *